Nová okna

Po víkendovém úklidu zahrady přišla na řadu okna. Původní okna byla v šíleném stavu. Vypadá to, že se za 30 let nikdo nepokusil ani o náznak údržby. Na západní straně byla totálně shnilá a zatékalo jimi. Aby to předchozí majitel vyřešil, tak je sešrouboval vruty dohromady a/nebo zastříkal montážní pěnou.

SAM 9207

SAM 9215

Výrobu a montáž oken jsem objednal u firmy Okna Ševčík v Kolíně. Přijel člověk co si vše během hodinky změřil, pár dní po tom poslali mailem nabídku. Nechal jsem si vypracovat konkurenční nabídku od Vekry a ta vyšla o 25% dráž. Takže jsem objednal okna od Ševčíka. Část výroby oken prý dělají v ČR a něco dělají na Slovensku. Od podpisu smlouvy utekl přesně měsíc a okna jsou zamontovaná.

Příprava na výměnu oken

Před výměnou oken jsem vše zakryl tak aby se nikam nedostal prach. Při vytrhávání starých oken a případné úpravě otvorů pro nová okna vznikne skutečně hodně prachu. Na zakrytí jsem použil staré deky, závěsy a stavební krycí plachty a na to mikrotenové plachty co prodávají v OBI za pár kaček.

SAM 9219

Výměna oken

Dělníci byli objednáni na čas někdy po osmé, ale přijeli skoro o půl desáté. Což je škoda, protože práce bylo dost a skončili v osm večer. Takže jsem nestihl uklidit celý dům a zůstalo mi něco na zítra… 🙁

První akcí je vytrhání všech starých oken. U některých to šlo skoro samo, protože byla doslova uhnilá.

SAM 9223

Veškerý bordel jsem nechal rovnou odvézt.

SAM 9256

Protože jsem neměl co dělat a akorát jsem mohl dělníkům čumět pod ruce a fotit, zkoušel jsem co vlastně umí kompakt — zjistil jsem, že umí zaznamenávat panoramata 🙂

SAM 9265

Výměna oken byla dokončena našroubováním žaluzií, usazením sítěk proti komárům a seřízením zámku zadních vchodových dveří. 

SAM 9272

SAM 9273

Náklady na rekonstrukci

  • Krycí plachty 4x5m:  5x 17kč 🙂
  • Okna: 98000Kč (68k záloha při podpisu smlouvy, 30k doplaceno při dokončení díla)
  • 100kč svačina pro dělníky
  • 1 den strávený s dělníkama a další půlden úklidem