Odřezání starých radiátorů a úklid

Dnešní práce byly ve znamení úklidu – naplnili jsme kontejner bordelem a připravili ho k odovozu. V pondělí si pro něj přijedou, jsem zvědav kolik budu platit. Vybourali jsme sádrokartonovou příčku mezi obývákem a kuchyní.

SAM 9277

SAM 9278

Začali jsme také s odřezáváním radiátorů a trubek. Do baráku přijde kompletně nové topení – jen kotel zůstane původní. Je to asi 7 let starý Dakon s výkonem 24kW což bohatě stačí. Na zítra zůstávají ještě tři radiátory na odříznutí.

SAM 9279

Kromě jiného jsem také konečně usadil nový sporák. Původně jsem chtěl plynový, protože jsme ho měli doma a byl jsem na něj zvyklý. Ale víc lidí mě přemluvilo na sklokeramickou desku, tak jsem to zkusil. Do linky zrovna vzhledově moc nepasuje, ale to teď nebudu řešit. Kuchyňskou linku budu vymejšlet až jako jednu z posledních věcí (takže za několik let).

SAM 9280

Začali jsme také ořezávat pěnu po montáži oken a čistitíme vše kolem oken aby mohl zítra zedník pracovat. Před čištěním je třeba celé okno zalepit igelitem a oblepit spáry tak aby do nich nenapadal bordel.

SAM 9275

Náklady

Koupil jsem materiál na zednické zapravení po instalaci oken:

Polystyrenové desky, perlinku, lepidlo, jemnou vnitřní maltu, štuk, beton… v ceně cca 2300kč celkem.

3 člověkodny (já + rodiče).