První malování za námi

Konečně jsou hotová okna – v průběhu minulého týdne a o víkendu přišel zedník a udělal kompletně obytné místnosti. Minulý víkend jsem oškrábal jeden pokoj, odvrtal hmoždinky a celkově ho připravil na malování.

Oškrábaná pracovna

Tento víkend přijeli rodiče a přiešel i zedník, takže se hlo s hodně věcma dost dopředu. Zedník dodělal kompletně okna v baráku a opravil zeď kolem garážových vrat. Předchozí majitelé si nechali udělat vrata, ale už neřešili otlučenou omítku kolem…

Podobně se “modeloval” kus zdi nad oknem všude v přízemí a ve sklepě. Předchozí okna byla až ke stropu a nevypadalo to pěkně + z venku byl celý rám zakrytý jak dělali někdy v devadesátých letech zateplení.

Okno zamáznuté lepidlem

Takhle to potom vypadá po zaštukování…

Garážové dveře

Zůstalo nám dost polystyrenu, takže kolem vrat v garáži to zedník také obložil aby opravil omlácenou zeď od toho jak před pár lety měnili vrata.

SAM 9319

Včera jsme do budoucí pracovny přidělali ještě dvě zásuvky do míst kde budu mít nejspíš stůl Zároveň také taťka udělal betonky pod parapety. Odpoledne jsme vše zatáhli štukem a večer natřeli penetračním nátěrem.

SAM 9306

SAM 9317

Dnes byla pracovna vybílena a uklizena, přestěhoval jsem se do ní a na příštích pár týdnů se nejspíš stane jedinou čistou místností v domě (což je pokrok, teď jsem neměl žádnou 🙂 )

SAM 9315

Odpoledne jsme oškrábali budoucí ložnici.

SAM 9316

Mamka pomohla s úklidem po škrábání, malování a pod.

 

Když to vyjde, tak do tří týdnů bude skoro vše oškrábáno, zaštukováno a nabíleno. Hned po tom bysme měli věšet radiátory a někdy v srpnu by měl topenář natahat trubky a také udělat komplet vodu v baráku. Další práce plánované na letošek jsou podlahy – aspoň v polovině baráku byc chtěl udělat nové lino.

Náklady:

Za poslední dva týdny bylo spotřebováno:

  • 2 pytle lepidla
  • několik desek polystyrenu tl. 20, 30, 50 a 80mm
  • přiměřeně venkovního i vnitřního štuku
  • troška betonu

Náklady:

  • Zedník: 3500kč
  • Další materiál: 240kč venkovní akrylátový tmel, 250kč elektro blbosti do zdi
  • 13 člověkodní (za poslední dva týdny)