Stěhování firmy do nových kanceláří

Firma nám postupně roste a kanceláře v Záběhlicích nám už nestačily. S Luckou a Lukášem jsme začali hledat nové sídlo firmy.  Po zběžném průzkumu našich požadavků (větší prostor, zasedačka, raději dvě, víc záchodů, sprcha) jsme se rozhodli hledat samostatně stojící dům.

Prošli jsme hodně inzerátů, pár domů jsme navštívili a pak jsme narazili na zajímavý inzerát s nabídkou domu na Chodově. Na začátku Dubna jsme se přestěhovali.

3

S panem majitelem je perfektní domluva – všechno zařízení domu co vyžaduje obsluhu nebo je nějaké složitější jsme nechali zkontrolovat, u všeho jsem byl a přímo servisáci mi vysvětlili co a jak ovládat (víceokruhové topení, interní rozvody sítě, interkom, alarm, strojovna bazénu apod.).

Před stěhováním bylo potřeba počkat až bude vymalováno, zjistit zda nám zvládnou zapojit Internet a také zařídit nové zámky do dveří.

Vymalování řešil pan majitel – najmul partu tří ukrajinců, kteří to zmákli za pár dní. Původně měl interiér některé zdi žluté, teď je komplet v bílé… 

2

Připojení na Internet byla psina. Do domu vede kabel na telefonu a dřív tam bylo ADSL. O2 ale teď nemá volný port na ústředně a nedokážou nám ADSL dodat. Všichni ostatní poskytovatelé ADSL si pronajímají porty od O2, takže od nich také nic nebude. Celé jednání s O2 bylo dost ujeté. Dověděli jsme se věci jako že “další porty přikupovat nebudou, protože to je drahé”, že “se neřídí tím co chtějí zákazníci, ale svými plány” případně mi pořád operátoři cpali USB 3G modem aby nás něčím připojili a nějak nechtěli pochopit, že pro kanceláře to fakt není to pravé.

Nakonec jsem zkusil na Internetu najít firmy co o sobě tvrdily, že pokrývají Chodov bezdrátem – wifi. Obvolal jsem jich asi 6, některé byly úplně mimo (způsobem jednání, takže jsem je hned vypustil), některé měly totálně ujeté podmínky pro používání sítě nebo tarify, ale nakonec jsme na jednu rozumnou narazili. Technici co přijeli byli profíci, připojení trvalo chvilku.

S2013 04 04 13 27 48

Ve čtvrtek ve tři hodiny odpoledne jsme byli připojeni na Internet, takže jsme se rozhodli přestěhovat hned v pátek. Zajel jsem ještě večer pro vozík k rodíčům (děkuji!) abysme měli na čem stěhovat.

Stěhování jsme připravili jako akci “kulový blesk”. Část kolegů v pátek šla rovnou na Chodov a zahájili velký úklid. Vše museli umýt, přeci jen tam delší dobu nikdo nebydlel a i po malování tam trošku nepořádku zůstalo.

Druhá část firmy se sešla ve starých kancelářích a pomohli mi stěhovat. Naštěstí jsme měli docela rozumné počasí, bylo pod mrakem a nepršelo, takže jsme vůbec neřešili nějakou ochranu nábytku proti dešti.

2013 04 05 13 59 40

S2013 04 05 14 35 03

S2013 04 05 14 35 08

Původně jsem chtěl při stěhování průběžně i fotit, vzal jsem si dokonce do práce zrcadlovku. Jenže toho bylo tolik, že jsem na to vůbec neměl myšlenky a hlavně ke konci dne jsem už padal únavou na hubu a i ostatní toho měli už docela dost.

Hodně věcí jsme prostě jen převezli a neřešili jejich úklid – nechali jsme finální přestěhování nábytku na pondělí.

Přes víkend jsem pak rozeběhl po celém domě WiFi a hlavně jsem vysál bazén a připravil ho tak na používání 😀

S2013 04 02 09 20 22