Smazaný komentář?

Tento text je reakcí na diskuzi ohledně smazaného komentáře na mém webu.

Nerad mažu komentáře, na webu www.zdenda.com jsem to zatím udělal asi 2x. Poprvé když mi sem někdo posílal spam a podruhé včera:

Důvod pro smazání komentáře je celkem jednoduchý:

Nejdřív se soukromě zeptat emailem na cenu instalace mailserveru a pak si postěžovat do diskuze že je to drahé a prakticky sem napsat poptávku po tom aby to řešení udělal někdo jiný než já mi nepřipadá fér.

Pro autora smazaného komentáře:

Když se vám má cena zdá moc vysoká, tak máte několik možností:

  • zkusíte dohodnout jinou cenu – tuto variantu jste nevyužil
  • poptáte někoho jiného – to jste prakticky udělal, ale dle mého nevhodným způsobem (můj web není správné místo, lepší je použít například web prace.abclinuxu.cz)
  • nebo se to naučíte a nainstalujete si to sám – v tomto případě je dost pravděpodobné, že narazíte na nějaký problém, se kterým si nebudete vědět rady, takže pak je možnost se zeptat například na abclinuxu.cz, kde je velká šance získat odpověď

Myslím, že mnou nabízená cena je velmi rozumná. Kdybych měl ceny v tisících na hodinu, tak neřeknu, ale pár stovek je snad normální cena, zvlášť u relativně složité práce. Doba kdy jsem dělal brigády u pásu za 30kč na hodinu je už docela dlouho za mnou, takže asi nezbývá nic jiného než se s tím smířit nebo zkusit smlouvat.

Řešení mailserveru které nabízím a instaluji úplně neodpovídá tomuto návodu – je o něco vylepšeno. S instalací dodávám dokumentaci změn v systému a nástroje pro správu. V instalaci počítám i s tím, že na některých systémech musím kompilovat některý software ze zdrojáků (vytvářím balíčky a nechávám je k dispozici zákazníkovi včetně .spec souborů).

Mailserver instalovaný podle tohoto návodu je vhodný spíš pro trochu větší nasazení, pro systémy kde je pár schránek to nemá cenu. Pokud už někdo má větší nasazení, tak má pravděpodobně i nějaký ten příjem na to aby zaplatil instalaci.

Comments are closed.